25 i 26 czerwca po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole Dni Aktywnego Obywatela.
Organizatorami byli VIII Liceum, Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej UEK wraz z Stowarzyszeniem Absolwentów VIII Liceum.
25 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach dla wolontariuszy.
26 czerwca w auli odbyła się debata oksfordzka nad tezą „Prawdziwym patriotą może być tylko aktywny obywatel”. Marszałkiem debaty był dr Maciej Frączek z UEK. Podsumowaniem debaty był wykład pani Anny Jarzębskiej z Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych Mila na temat Partycypacja = demokracja 2.0 oraz wykład pana Tomasza Talaczyńskiego z Urzędu Miasta Krakowa o formach aktywności samorządów uczniowskich w Krakowie.
W tym czasie klasy miały również możliwość udziału w targach organizacji pozarządowych.
Spotkanie zakończył quiz wiedzy o aktywnym obywatelstwie, a uważni uczniowie wrócili do domów z ciekawymi nagrodami książkowymi.

tekst i zdjęcia: T. Włoczkowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/06/obywatel”]