6 kwietnia w naszej szkole odbył się etap regionalny międzynarodowego projektu Młodzież debatuje – Jugend debattiert international, w którym uczniowie dyskutują po niemiecku na tematy związane z życiem szkolnym, prawami człowieka i obywatela oraz na tematy ogólnoeuropejskie. Do naszej szkoły przyjechali uczniowie z VIII LO w Łodzi oraz VII LO w Tarnowie wraz z nauczycielami języka niemieckiego. Reprezentację naszej szkoły stanowili Magda Szybińska oraz Adam Wayda z Ic. W auli szkolnej odbyły się dwie debaty na następujące tematy:
Czy w polskich szkołach powinny być akceptowane informacje z Wikipedii w pracach uczniów?
Czy uczęszczanie do przedszkola powinno być w Polsce obowiązkowe?

Prof. Ewa Kijewska sprawowała pieczę nad całym przedsięwzięciem.

Magdzie Szybińskiej udało się przejść do następnego, krajowego etapu. Gratulujemy!

Fot. Katarzyna Persona, Ic

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2011/04/jugend”]