CANTICUM CANTICORUM ZAPRASZA

Chór został założony przez chórmistrz Małgorzatę Mazur w październiku 2010 roku i od tego czasu uświetnia swoim śpiewem uroczystości szkolne, a także koncertuje w wielu instytucjach kultury, Urzędzie Miasta Krakowa, Filharmonii krakowskiej, ICE oraz kościołach zarówno krakowskich jak i –  z okazji festiwali i konkursów w których uczestniczy – w wielu miastach polskich i europejskich. Posiada w swoim repertuarze utwory z bogatego skarbca muzyki chóralnej wielu epok, różnorodnych stylistycznie i tematycznie zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem fortepianu, organów czy zespołu kameralnego. Z chórem pracuje również akompaniator Barbara Hawling. Pomimo olbrzymiej rotacji chórzystów zespół może pochwalić się wieloma osiągnięciami.

Na pierwszym swoim konkursie – Małopolskie Spotkania Kolędowe – w styczniu 2011 roku chór wyśpiewał czwarte miejsce.

Ponadto brał udział:

2012 – XXXIV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej “Schola Cantorum” w Kaliszu zdobywając wyróżnienie za udany debiut.

2012 – XXXII Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkolnych a cappella w Bydgoszczy – wyróżnienie

2013, 2015, 2018 – Małopolskie Spotkania Kolędowe Kraków – I miejsce

2013 – Małopolski Konkurs Chórów „O Złotą Strunę” Niepołomice – Złota Struna

2013 – III Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny  “Cançó Mediterrània”

Lloret de Mar – Barcelona

W Kategorii Muzyka Sakralna Chóry Szkolne – Złoty Dyplom i I miejsce

W kategorii Muzyka Sakralna – Złoty Dyplom

W kategorii Muzyka Katalońska – Srebrny Dyplom

W kategorii Folklor – Brązowy Dyplom

Chór otrzymał również certyfikat uznania za jego wkład pracy w naukę języka katalońskiego.

2014 – XXXIV Ogólnopolski Konkurs Chórów A Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy.

Srebrny Kamerton

2015 – VI Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Cracovia Cantans” III miejsce

2016 – Koncert Kolęd – Kopalnia Soli, Wieliczka

2016 – Festiwal Muzyczne Majówki w Ojcowie

2016 – Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna, III miejsce

2016 – Międzynarodowy Festiwal Praskie Spotkania Chóralne

na którym chór wykonał po raz pierwszy Completorium G.G.Gorczyckiego

2017 – Międzynarodowy Festiwal Chóralny Gaude Cantem, Bielsko-Biała. Brązowy Dyplom

2018, 2019 – Małopolski Przegląd Kolędowy, Kraków

2018, 2019 – Śpiewaj z nami! – kolędowanie z krakwskimi chórami – ICE

2019 – Wodecki Twist Festiwal

2020 – Śpiewaj z nami! – kolędowanie z krakowskimi chórami – NCK

2020/2021 – Śpiewaj z nami! – online

Wśród chórzystów są osoby, które zainteresowane dalszym kształceniem głosu podjęły dalszą edukację wokalną jako soliści. Dbając o kształcenie  wokalne młodzieży, a także integrację zespołu oraz tworzenie dobrej atmosfery chór organizuje kilka razy w roku wyjazdowe warsztaty wokalne. Chcąc doskonalić swój warsztat chórzyści biorą również udział w wielu warsztatach chóralnych min. w Małopolskich Warsztatach Chóralnych organizowanych przez Akademię Muzyczną w Krakowie oraz śpiewają wraz z innymi krakowskimi chórami przy okazji wydarzeń organizowanych przez Związek Polskich Chórów i Orkiestr oraz artystyczne agencje krakowskie.