8-9.10.2011 r.

Uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystczynego „Ósemka Wspaniałych” zajęli na rajdzie I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobywając dla VIII LO puchar starosty powiatu suskiego. Był to nietypowy rajd „Wyborczy”, podczas  którego miały miejsce wybory do Młodzieżowej Rady PTSM. Wybory poprzedzone kampanią wyborczą i autoprezentacją kandydatów były przeprowadzone według demokratycznych zasad. Była to swoista lekcja wychowania obywatelskiego. Nasza kandydatka, Karolina Walas z kl. II d zdobyła najwięcej głosów, otrzymując tym samym funkcję Prezesa Młodzieżowej Rady PTSM. Ponadto na rajdzie miały miejsce: wędrówka z przewodnikiem po Suchej Beskidzkiej, konkurencje sportowe, quiz wyborczy i quiz z wiedzy o regionie oraz warsztaty artystyczne.

Reprezentacja VIII LO: Karolina Walas II d, Aneta Florek i Anna Pierzchała II i, Norbert Jędrychowski i Robert Woszczek II g, Rafał Jankowski – opiekun.

Fot. R. Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/10/rajd_sucha”]