W dniach 14-21.04.2015  uczniowie grupy DSD i klasy I c gościli uczniów Moll-Gymnasium w Mannheim, z którym nasza szkoła współpracuje od 1993 roku. Młodzież niemiecka w towarzystwie uczniów VIII LO poznawała miasto Kraków i okolicę oraz zasady funkcjonowania szkoły polskiej. W ramach rozwijania kompetencji międzykulturowych uczestnicy spotkania pracowali nad projektem “Auf den deutschen Spuren in Krakau”. Prezentując wyniki swojej pracy byli bardzo zdziwieni, że Niemcy mają tak wiele wspólnego z historią Polski. Dzięki ulokowaniu w rodzinach uczniowie z Mannheim mogli poznać dzień codzienny Polaków. Była to także okazja do sprawdzenia i rozwinięcia umiejętności językowych.
Spotkanie było jak zawsze współfinansowane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.
Zarówno uczniowie niemieccy jak i polscy uważają, że należy kontynuować współpracę między naszymi szkołami.

fot.: Adrian Slota (MOL), tekst: B. Cudak

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/04/MOLwKrakowie”]