28. maja 2013 odbyl sie w auli VIII LO Pierwszy Dzień Projektu w szkołach Modelu Krakowskiego DSD.
Uczniowie z 10 Gimnazjow i 3 liceów  realizujący program DSD zaprezentowali 15 projektow – filmy, przedstawienia teatralne, prezentacje multimedialne… Tematyka projektów była bardzo zróżnicowana: literatura niemiecka, wycieczki wirtualne po Polsce i Niemczech, współczesne interpretacje Baśni Braci Grimm, retrospektywy społeczne. Na sali 150 uczniow z Przemyśla, Olkusza, Trzebini, Koźmic, Wegrzec i Krakowa oceniało za pomocą przygotowanej ankiety prezentowane projekty. Metoda projektu jest bardzo istotnym elementem urozmaicającym zajęcia z języka niemieckiego. Są to zajęcia bez podręcznika,  uczniowie pracują w grupach, ustalają plan pracy, odpowiadają za produkt końcowy, muszą go zaprezentować publiczności po niemiecku.
5. i 7. marca odbyły się szkolenia dla 70 germanistów, które miały na celu wprowadzić ich w metodę projektu w klasach i grupach DSD.

fot. Dominika Sieklińska, II c

Lista prezentacji

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/05/projekttag”]