Dziś w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej. Recytowano poezję najznamienitszych rosyjskich poetów, m.in. Aleksandra Puszkina, Aleksandra Błoka, Włodzimierza Majakowskiego i Anny Achmatowej. Każdy uczestnik recytował 2 wiersze – po polsku i po rosyjsku. Na szczególne uznanie zasługują uczniowie klas pierwszych, którzy uczą się tego języka dopiero pół roku, a poradziły sobie z trudnymi utworami. W jury zasiadły dyr. Grażyna Tomaszewska, prof. Beata Solowska i p. Dorota Szafraniec. I miejsce zajęła Ania Pierzchała z II i, II miejsce otrzymał Olek Piekarz z II k za interpretację w języku polskim oraz znakomicie dobrany repertuar, III  miejsce zajęła Monika Jaroś za piękną wymowe i akcent w języku rosyjskim. Wyróżnienie otrzymała Weronika Bochenek z 1 F. Serdecznie gratulujemy!
Z zarysem historii literatury rosyjskiej oraz biografiami wybranych poetów zapoznała wszystkich Klaudia Walocha z III b.
Spotkanie uświetnił występ pani Ewy Środoń, studentki Filologii Rosyjskiej UJ z akompaniamentem Aleksandry Macały z 2 D, a także śpiew Gabrieli Palki z 1 F z akompaniamentem Tomka Danielaka z 1 J.

Nad całością czuwała p. prof. Danuta Piotrowska, która też uczniów do konkursu przygotowała.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2012/01/konk_ros”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć