Z powodu pandemii uroczyste ślubowanie klas I na Skałce przed sarkofagiem patrona szkoły, Stanisława Wyspiańskiego nie odbyło się w jesieni. Klasy pierwsze dopiero dziś w auli szkolnej ślubują postępować zgodnie z mottem szkoły, które stanowi przesłanie Stanisława Wyspiańskiego: “Idziesz przez świat i światu dajesz kształt przez swoje czyny”.
Ślubowanie z powodu obostrzeń epidemicznych odbywa się na 2 tury. Po prelekcji p. prof. Marcina Liszowskiego “Skałka – panteon narodowy Polaków” głos zabrała p. dyr. Anna Drwięga i przedstawiciel Rady Rodziców, p. Witold Ekielski. Uroczystość uświetnił występ okrojonego składu szkolnego chóru Canticum Canticorum pod kierunkiem p. Małgorzaty Mazur przy akompaniamencie p. Barbary Hawling. Uroczystość prowadziła Laura Gardynik, prezydent SU.

>>> cz. 2: klasy I d, e, f, g