Tegoroczna Szlachetna paczka w naszej szkole to rekordowa ilość zgromadzonego dobra od uczniów i nauczycieli. To ponad 150 kg cukru, 120 kg maki, 90 kg ryżu, 60 kg kaszy, mnóstwo makaronu, kawa, herbata w najrozmaitszych smakach, kakao, słodycze, bakalie, konserwy, słoiki dżemu, płatki śniadaniowe. Nie zabrakło też karmy dla zwierząt, o którą prosili wolontariusze dla swoich podopiecznych. Nie było sposobu, aby policzyć wszystkie przyniesione środki czystości, kosmetyki, pachnące mydełka. Pod choinkę potrzebujących trafiła zamówiona odzież, obuwie, leki, ale też płyty z muzyką klasyczną, której dźwięki umilą nie tylko święta w obdarowanych rodzinach.
Jak zawsze przy organizowaniu szlachetnej nasza młodzież tak właśnie się zachowała – szlachetnie, hojnie i wspaniałomyślnie. Po raz kolejny uczniowie pokazali, że potrafią się dzielić, pomóc innym, że rozumieją potrzeby tych, którym trudniej.
Dzięki ofiarności uczniów, ich rodziców, wsparciu wychowawców i nauczycieli szkoły udało nam się przygotować ponad 130 paczek! Trafiły one do siedmiu potrzebujących rodzin.
Tekst: E. Zielińska –Peszko, fot.: A. Bzymek

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2016/12/paczka”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć