W dniach 16-18 czerwca dwie nasze licealistki – Joanna Micek z klasy I g oraz tegoroczna absolwentka Alicja Szarzyńska – uczestniczyły w finale samorządowego konkursu nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”. Obie dziewczyny zostały krakowskimi laureatkami tego konkursu.

Oto relacja Ali z wyjazdu:

W pierwszy dzień zostaliśmy oficjalnie powitani na Westerplatte, gdzie mieliśmy okazję posłuchać oryginalnych nagrań z 1939 roku i przemówienia Jana Pawła II oraz zwiedzić samo Westerplatte. Później był piknik integracyjny połączony ze zwiedzaniem twierdzy Wisłoujście oraz ogniskiem. Belgijka i zorba były świetnymi okazjami do poznania innych Wspaniałych oraz dzielenia się wspólnymi przeżyciami związanymi z wolontariatem.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk podczas gry terenowej organizowanej przez ZHP. Byliśmy w Dworze Artusa, Bazylice Mariackiej, Ratuszu, przepięknym Muzeum Bursztynu oraz w wielu innych ciekawych i bogatych historycznie miejscach. Trzeci dzień był dniem powrotu i z samego rana udaliśmy się na dworzec kolejowy i wyruszyliśmy do Krakowa.

tekst i fot.: Ala Szarzyńska

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/06/2017_06_16_wspaniali”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć