W styczniu w Buxtehude w Niemczech odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie projektu Erasmus+ “Myśl globalnie”. Uczniowie w międzynarodowych grupach przygotowywali kampanię informacyjną “Opieka medyczna w krajach Globalnego Południa”, którą następnie każda ze szkół partnerskich miała przeprowadzić u siebie. Zostały wypracowane scenariusze lekcji języka niemieckiego i angielskiego oraz prelekcji/prezentacji w języku ojczystym. Powstał plakat informujący o kampanii i gazetka. Oprócz tego, podobnie jak podczas październikowego spotkania w naszej szkole, odbył się bufet międzynarodowy, w którym szkoły prezentowały popularne w ich krajach wiktuały, każda szkoła prezentowała też swój kraj, swoje miasto i szkołę. Na wycieczce do Bremerhaven grupa zwiedzała muzeum emigracji, również związane tematycznie z naszym projektem. Nauczyciele wszystkich szkół partnerskich przeprowadzili różnorodne lekcje w grupie uczestników projektu. Odbyły się również różne spotkania i wykłady. Międzynarodowa grupa uczniów integrowała się zarówno podczas pracy w grupach, jak i podczas wycieczek, spacerów po mieście i spotkań w domach gospodarzy.

fot.: DSz, T. Włoczkowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/01/2017_01_22-29_buxtehude_fotokronika”]