Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Małopolskie szkoły dla globalnego Południa” prowadzonym przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej przeprowadzimy kampanię informacyjną na temat dostępu do edukacji realizując 3 projekty:
– Gra terenowa “W drodze do szkoły” – uświadamiająca problemy, jakie muszą pokonać dzieci i młodzież globalnego Południa, aby dotrzeć do upragnionej szkoły. Gra ta będzie prowadzona na lekcjach wychowania fizycznego na boisku szkolnym. Grę przygotowali uczniowie klasy 1a pod nadzorem p. prof. K. Nowak.
– Lekcja języka angielskiego „W obronie prawa do edukacji” – uczniowie zapoznają się z życiem i działalnością tegorocznej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla – Malali Yousafzai. Scenariusz lekcji opracowali uczniowie z klasy I c pod nadzorem p. prof. B. Chwastek. Projekt ten będzie prowadzony na lekcjach języka angielskiego przy wsparciu pozostałych anglistów.
– Prelekcja „Prawo i dostęp do edukacji” – zawierająca przemyślenia uczniów na temat prawa do edukacji i obecnej sytuacji w krajach globalnego Południa oraz działań na rzecz zwiększenia dostępu do edukacji. Prelekcję przygotowali uczniowie z klasy 1 j pod nadzorem p. prof. B. Cudak. Zostanie ona przeprowadzona na godzinach wychowawczych.
Zapraszamy także do zapoznania się z gazetką w korytarzu szkolnym.

fot. DSz, tekst: B. Cudak
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/11/edukacja globalna”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć