30 i 31 października delegacja naszej szkoły, w skład której wchodziły poczty sztandarowe, chór szkolny oraz przedstawiciele klas, brała udział w Międzynarodowych Obchodach 98. Rocznicy Oswobodzenia Krakowa spod władzy zaborczej. Nasza szkoła oddała cześć żołnierzom, którzy z końcem października 1918 roku przejęli władzę nad Krakowem i w ten sposób zainicjowali proces odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą.

Na pamiątkę tych wydarzeń Stowarzyszenie Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej no. 2 barona Edwarda von Beschi – Twierdza Kraków od 1998 roku organizuje w krakowskim Podgórzu obchody rocznicowe.

W tym roku nasza szkoła została uhonorowana odznaką „Ku pamięci wyzwolicielom Krakowa”

fot.: M. Jeleń

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/10/2016_10_31_wyzwolenie_krakowa”]