W sali poświęconej klasom dziennikarskim można było zapoznać się z historią i programem klas dziennikarskich, obejrzeć prezentację o 20 latach istnienia klas o tym profilu; a także filmy, prezentacje, a nawet sprawdziany z historii sztuki (która jest jednym z zajęć dodatkowych), przeczytać  gazetki i kroniki klas, a przede wszystkim – porozmawiać z uczniami klas humanistycznych o wszystkim, co interesowało kandydatów.

W sali historycznej uczniowie mogli spotkać swoich przyszłych nauczycieli, dowiedzieć się jak wygląda program nauczania, zobaczyć zdjęcia z organizowanych w naszej szkole wydarzeń związanych z wychowaniem obywatelskim i patriotycznym oraz w grze komputerowej poprowadzić dzielnego księcia Bolesława przeciwko Niemcom aż do chwalebnego zajęcia Pomorza.

W sali 31 prezentował się samorząd uczniowski. Tam goście mogli spotkać się z przedstawicielami społeczności uczniowskiej, obejrzeć filmy prezentujące działalność samorządu oraz wygrać w konkursie bluzę ósmego liceum, a w s. 11 można było oglądnąć prezentację promującą działania wolontariatu.

W sali 3 można było nie tylko poznać zasady uczenia się j. niemieckiego w grupie DSD, ale także zobaczyć zdjęcia i materiały obrazujące projekty międzynarodowe, realizowane przez uczniów VIII LO (np: Comenius, SchulbruckeEuropa, wymiany), oglądnąć film Madagaskar w wersji niemieckojęzycznej, czy ułożyć puzzle obrazujące mapę Niemiec.

W s. 20A zainteresowani nauką włoskiego zarówno od podstaw, jak i w ramach kontynuacji mogli nie tylko uzyskać wszelkie informacje od uczniów i uczących tego języka, ale i skosztować przygotowanych na tę okazję przysmaków, takich jak polenta, panna cotta czy babeczki z tiramisu.

fot.: DSz, tekst: R. Jarosz, T. Włoczkowski, S. Jaromin, B. Cudak, J. Szełęga

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2016/04/2016_04_09_dz_o_pol_hist_samorz_wolont_obce”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć