W dniach 21-22 marca 2015 r. odbył się XII Rajd o Puchar Starosty Krakowskiego „Pożegnanie zimy” w Łazach, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych”. Ten wyjazd był okazją do poznania walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie we wspaniałej wiosennej scenerii. Rajd obfitował w różnorodne atrakcje: przejście z przewodnikiem szlakiem turystycznym Doliną Szklarki i na Golgotę Jerzmanowicką, warsztaty i konkurs malarski, konkursy śpiewu, fotograficzny i sprawnościowy oraz pokaz mody szalonych lat 70. Organizatorom udało się połączyć czynny wypoczynek na łonie natury z edukacją, zabawą i zdrowym współzawodnictwem, za co im serdecznie dziękujemy, a wszystkich, którzy nie znają tego pięknego zakątka, zapraszamy do jego odwiedzenia – naprawdę warto!
Uczestnicy rajdu: Aleksandra Marek z kl. I e, Magdalena Michalec z kl. I g, Agnieszka Kubik i Mikołaj Buśko z kl. I h. Opiekun Koła: Rafał Jankowski
Tekst: R. Jankowski, fot.: A. Kubik z I h, R. Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/03/rajd Lazy”]