Od niedzieli 9 października do niedzieli 16 października w naszej szkole odbywało się międzynarodowe spotkanie przedstawicieli szkół partnerskich projektu Erasmus+ koordynowanego przez naszą szkołę „Myśl globalnie!”. 27 uczniów naszej szkoły gościło w domach partnerów z Niemiec, Szwecji, Włoch i Węgier, którzy przyjechali z 12 nauczycielami. Podczas spotkania nawet w dni wolne od nauki uczniowie i nauczyciele ciężko pracowali nad projektem w szkole, na uniwersytecie i na terenie miasta. Uczestniczyli w wykładach, szkoleniach, pracowali w międzynarodowych grupach w różnych konfiguracjach i sekcjach. Nauczyciele wszystkich szkół partnerskich, w tym naszej, prowadzili również lekcje w klasie „międzykulturowej” złożonej z uczestników projektu. Oprócz wytężonej pracy były też momenty wytchnienia, kiedy goście zapoznawali się z naszą kulturą i historią zwiedzając Kraków, czy uczestnicząc w spotkaniach integracyjnych. Rezultaty pracy tego tygodnia oraz pracy w ciągu najbliższych 2 lat będą dostępne na platformie eTwinning w TwinSpace projektu. Najbliższym wydarzeniem organizowanym przez grupę Erasmus+ w naszej szkole będzie kampania informacyjna podczas Tygodnia Edukacji Globalnej 14-20 listopada, której podwaliny były jednym z rezultatów pracy w grupach międzynarodowych w minionym tygodniu.

Głównym koordynatorem projektu jest p. B. Cudak, z którą współpracuje p. D. Szafraniec, a pomagają im p.p. A. Grochowska, A. Serafin, T. Włoczkowski, M. Budacz. Lekcje w klasach międzykulturowych prowadziły również p.p. E. Krawczyk, A. Warszyńska, E. Sobczyk.

Bardzo dziękujemy uczniom i nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu za wytężoną pracę. Przepraszamy za niedogodności związane z pobytem tak dużej grupy w naszej szkole i dziękujemy za wyrozumiałość. Dziękujemy za pomoc Dyrekcji, a także pracownikom administracji i obsługi.

tekst i fot.: DSz

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/10/2016_10_16_erasmus”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć