Drodzy Czytelnicy!

Nasza szkoła posiada już dostęp do biblioteki cyfrowej Legimi. Ma ona w swych zasobach ok. 75 tysięcy książek dostępnych na komputerach, tabletach, czytnikach (oprócz Kindle).

Rada Rodziców wykupiła 70 tysięcy stron na okres 1 roku. Mamy nadzieję, że będziecie z tej możliwości chętnie korzystać, nie tylko w okresie nauki zdalnej.

Przypominamy tylko, że nie ma potrzeby wykorzystywać tego – płatnego – dostępu na większość lektur dostępnych w domenie publicznej, do których linki są na stronie szkoły w zakładce: Biblioteka — Biblioteki cyfrowe (https://www.viii-lo.krakow.pl/biblioteki-cyfrowe/). Wykorzystujcie Legimi przede wszystkim do czytania książek niedostępnych w inny sposób.

Co zrobić, aby korzystać z wykupionego dla szkoły dostępu do Legimi?

1. Czytelnik (uczeń, nauczyciel) zwraca się z prośbą o kod – osobiście, a w okresie nauki zdalnej za pośrednictwem szkolnej poczty elektronicznej: biblioteka@viii-lo.krakow.pl

2. Po otrzymaniu kodu czytelnik rejestruje się (zakłada konto) w Legimi na dedykowanej naszej bibliotece stronie: www.legimi.pl/bibliotekaviiilo/ podając kod otrzymany z biblioteki, a następnie nazwę użytkownika (proponujemy wpisywać imię_nazwisko_klasa, bo w ten sposób będzie unikalna a  na pewno jej nie zapomnicie), adres e-mail (na który przesłany zostanie przez Legimi e-mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć) i hasło – od tego momentu może korzystać z usługi przez 30 dni (np. 10.02.2022-10.03.2022). Kod należy aktywować w ciągu miesiąca od jego otrzymania.

Miłego czytania samych interesujących książek!

Zapraszamy również do korzystania ze zbiorów stacjonarnych naszej biblioteki szkolnej! Możecie aktywować swoje indywidualne konta w naszej szkolnej bibliotece i zamawiać je przez Internet i odbierać na portierni (instrukcje: https://www.viii-lo.krakow.pl/e-biblioteka/).

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć