Uczniowie klasy II e uczestniczyli w Norymberdze w projekcie “Klasówka z przyszłości”, którego pomysłodawcą było Radio Kraków. Ze strony niemieckiej udział wzięli dziennikarze bawarskiego radia i telewizji. Celem projektu jest przełamanie uprzedzeń i obalenie stereotypów utrudniających kontakty polsko-niemieckie. Młodzież polska spotkała się z rówieśnikami z Neues Gymnasium z Norymbergi. Nasi uczniowie wraz z opiekunami – p. prof. Renata Warchał i p. prof. Ludmiłą Okrzesik – zwiedzali miasto, brali udział w lekcjach, spędzali czas z niemieckimi kolegami. Ważnym punktem programu było zwiedzanie ekspozycji w Centrum Dokumentacji Nazizmu oraz wspólne nagranie audycji poświęconej relacjom polsko-niemieckim i problemom rozwoju współpracy pomiędzy młodzieżą obu państw. Rewizyta we wrześniu.
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2005/06/norymberga”]