W piątek odbyła się inauguracja całorocznych zajęć trzech klas naszej szkoły w Instytucie Europeistyki UJ. Wzięli w niej udział uczniowie klasy Ii pod opieką wychowawcy p. Ł. Wiśniowskiego, IIi pod opieką wychowawczyni p. A. Drwięgi oraz IIIc pod opieką p. D. Szafraniec. Inauguracja była wprowadzeniem do projektu, w ramach którego IIi pojedzie w listopadzie do Dachau. Wykłady były zatem poświęcone problemowi totalitaryzmu i jego wpływowi na każdą dziedzinę życia społecznego. Odbyło się też spotkanie z p. Lidią Skibicką, która jako trzyletnie dziecko trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz i przetrwała w nim 15 miesięcy. Opowiedziała ona naszym uczniom i studentom biorącym udział w projekcie wzruszającą historię swojego życia.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/10/UJ”]