Projekt jest prowadzony przez ExxonMobil. Koordynatorami projektu w naszej szkole są prof. prof. Maciej Skop i Marek Jeleń.
W projekcie uczestniczy młodzież z 10 miast Polski oraz z kilku państw europejskich: Belgii, Francji, Włoch, Niemiec, Holandii, Norwegii, Polski, Rosji i Wielkiej Brytanii.
W I etapie – internetowym teście wiedzy o technologiach wzięło dotąd udział 90 uczniów naszej szkoły (z III d, k, c, II e, d, I a). Wkrótce wybrany zostanie zespół 5 uczniów, którzy wezmą udział w kolejnych etapach.
Program ma zachęcić do zainteresowania się przedmiotami, które pomogą zdobyć indeksy na najbardziej przyszłościowych kierunkach studiów wyższych. Uczestnicy programu poznają wyzwania współczesnego świata, w tym sektora energetycznego.
Dziś panowie Maciej Marcinowski i Przemysław Szczepaniak, przedstawiciele ExxonMobil Polska rozmawiali z naszymi uczniami o swojej karierze i doświadczeniach zawodowych – przeprowadzili wykład oraz warsztaty na temat problemów energetycznych współczesnego świata.
W rozgrywkach europejskich Polskę reprezentować będzie najlepszy zespół, wytypowany przez jury.

Czytaj więcej…

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2013/12/Sci-tech”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć