Dziś w naszej szkole odbył się Dzień Języka i Kultury Niemieckiej. W auli na uroczystym spotkaniu obecni byli m. in. attaché kulturalny Konsulatu Generalnego Niemiec pan Frank Schober, wicedyrektor Instytutu Goethego pani dr Monika Rauen, dyrektor Instytutu Austriackiego pani Susanna Nagy, dyrektor Opery Krakowskiej prof. Ryszard Karczykowski, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa pan Jacek Matuszek, pani inspektor Teresa Włosik, pani wizytator Elżbieta Obal-Dyrek z Małopolskiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie krakowskich szkół prowadzących program DSD II. Spotkanie uświetnił występ studentów Akademii Muzycznej: Renaty Pawlik i Eweliny Moskal – sopran oraz Leszka Solarskiego – bas, pod opieką solistki Opery Krakowskiej pani Katarzyny Oleś. Uczniowie kl. I e pod kierunkiem pani prof. Bożeny Cudak przygotowali spektakl w j. niemieckim „W Piwnicy Auerbacha”, a uczniowie kl. II e pani Renaty Warchał qwiz „Wielcy Niemcy”. Nad całością czuwała pani Krystyna Goetz, która szczególne podziękowania za pomoc w organizacji skierowała do Kasi Starowicz z kl. II e.Zorganizowano też 4 wystawy: 16 landów Niemiec i ich przepisy kulinarne, Einstein, Schiller, Große Leute in kleinen Anegdoten oraz stoiska z materiałami o wymianach zagranicznych, studiach w niemczech, pracy w programie Comenius, kursach językowych itp.
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2005/05/niem”]