W marcu po raz piąty gościliśmy uczniów z Ordrup Gymnasium w Kopenhadze. Młodzież duńska odwiedziła naszą szkołę, jak również Kopalnię Soli w Wieliczce i Auschwitz. Na liście odwiedzanych miejsc nie mogło zabraknąć krakowskiego Kazimierza, jak również zabytków znajdujących się w centrum naszego pięknego miasta. Na zakończenie wymiany rozegraliśmy mecz z naszymi duńskimi kolegami. Wygrała go klasa 2D. Gratulujemy.

Rewizyta odbyła się w dn. 10-16 kwietnia. Uczniowie VIII LO zwiedzili Kopenhagę, byli w Hillerod oraz Muzeum Wikinków w Roskilde. Wymiana organizowana była przez prof. M. Budacz. Wzięli  w niej również udział prof. B. Solowska, prof. E. Kijewska oraz prof. W. Żuchowicz.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2011/04/Dania”]