W środę odbyło się w auli spotkanie uczniów klas I pogimnazjalnych z polską koordynatorką organizacji ASSIST prezentującą program stypendialny szkół średnich w USA dla polskich uczniów, Joanną Martyni, której towarzyszyła ubiegłoroczna stypendystka z V LO.

ASSIST to organizacja non profit, działająca w Stanach od 50 lat, z której stypendiów skorzystało przez 50 lat działalności ponad 5300 osób z ponad 50 krajów. Wśród beneficjentów w ciągu 9 lat było ok. 40 osób z polskich najlepszych liceów (obecnie na stypendiach w USA jest 5 osób. Co roku stypendia otrzymuje ok. 170 osób z ok. 20 krajów. Wśród stypendystów są m. in. uczniowie Nowodworka, V LO, II LO oraz PALO

Stypendyści spędzają rok szkolny w renomowanych, prywatnych liceach w Stanach Zjednoczonych, gdzie czesne za ich naukę i tzw. wikt i opierunek (kwota 50-65 tys. $) pokrywa strona zapraszająca. Rodzice pokrywają koszt przelotu do USA i z powrotem, ubezpieczenie zdrowotne oraz opłatę, w skład której wchodzi pobyt na kilkudniowym zgrupowaniu w Bostonie rozpoczynającym stypendium oraz lot z Bostonu do szkoły. Polscy stypendyści mogą (w zależności od sytuacji finansowej) otrzymać dofinansowanie do tych kosztów.

Szczegóły i dane kontaktowe dla chętnych w bibliotece.

więcej zdjęć>>>

Szczegóły i dane kontaktowe dla chętnych w bibliotece.