Uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo–Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych” po raz kolejny w tym roku szkolnym brali udział w wojewódzkim rajdzie zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych. Tym razem nasze Koło gościło w Brzesku. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w pieszej wycieczce drogą św. Jakuba – Via Regia: Porąbka Uszewska – Brzesko połączonej z grą terenową i zwiedzaniem, w konkursach związanych z ruchem pątniczym do Santiago de Compostela oraz pokazie slajdów – relacji z podróży przez Hiszpanię do tego sanktuarium. Nasza reprezentacja w rozgrywanych konkurencjach zajęła I miejsce w kat. szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy: Anna Nowacka, Karolina Wieciołkowska, Katarzyna Dyrka, Kamil Bilski – IIg, Patryk Mastrzykowski, Maciej Sywała i Sebastian Ziomek – IId, opiekun: Rafał Jankowski.

Więcej informacji i relacje z rajdów w gablocie Koła na I piętrze.

fot. R. Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2011/02/PTSM”]