Uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych” w dniach 8-9 listopada 2014  r. brali udział w XVI Wojewódzkim Rajdzie im. Jana Grondkowskiego „Święto Niepodległości” pod honorowym patronatem Burmistrza MiG Skała Pana Tadeusza Durłaka. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wykazując się umiejętnościami z zakresu terenoznawstwa i historii Polski, umiejętnościami artystycznymi w teatrze cieni i konkursie plastycznym „Tryumf polskiego oręża” oraz znakomitą celnością w konkursie strzeleckim. W sobotę wieczorem podczas Apelu Poległych wszyscy uczestnicy rajdu oddali cześć naszym przodkom walczącym o niepodległą Polskę.
Uczestnicy rajdu: Mikołaj Buśko, Agnieszka Kubik i Szymon Magiera z klasy I h, Kinga Matoga i Julia Poseł z klasy I i, Agnieszka Wydrzyńska, Kamila Piątek, Magdalena Daniec, Klaudia Biśta,  Konrad Śnieżek, Michał Oleksy i Jakub Wąsik z klasy II d, Tutus Brzezicki i Jakub Wilk z klasy II i. Opiekun Koła: Rafał Jankowski

Tekst i zdjęcia R. Jankowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/11/rajd”]