W dniach 15-22 października grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu szkół partnerskich projektu Erasmus+ „Myśl globalnie” w Asyżu. Rozpoczęliśmy tam realizację projektu, którego tematem jest kryzys uchodźców w Europie. Mieliśmy okazję do spotkania i rozmowy z imigrantami z Afryki. Uczestniczyliśmy też w sesji naukowej poświęconej imigrantom na Uniwersytecie dla Obcokrajowców w Perugii. Praca w międzynarodowych grupach była poświęcona przede wszystkim przygotowaniu scenariuszy kampanii informacyjnej na Międzynarodowy Dzień Migranta 18 grudnia. Teraz trwa dialog międzykulturowy na platformie eTwinning – uczniowie publikują artykuły i komentarze do artykułów uczniów szkół partnerskich.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2018/10/2017_10_15-22_asyz”]