W tym tygodniu w naszej szkole odbywa się pierwsze spotkanie projektowe koordynatorów i uczniów szkół partnerskich nowego projektu Comenius, a zarazem pierwszego projektu eTwinning zatytułowanego: Razem, a nie obok siebie. W poniedziałek odbyły się autoprezentacje poszczególnych grup, prezentacja polskich kamieni milowych naszej historii współczesnej i z nią związane warsztaty w 4 międzynarodowych grupach. Nasi goście wraz z polskimi partnerami wzięli też udział w grze terenowej zapoznając się w ten sposób z najważniejszymi miejscami Krakowa. Wieczorem odbyło się uroczyste oficjalne otwarcie, które uświetnił swoim występem nasz chór szkolny. Wszystkie szkoły partnerskie zaprezentowały swoje tradycyjne potrawy przywiezione do “bufetu międzynarodowego”. Dużym powodzeniem cieszyły się polskie pierogi i żurek, niemieckie żelki, szwedzkie klopsiki, włoski parmezan, tureckie słodycze i bułgarskie salami. Międzynarodowe spotkanie potrwa do piątku. Następne spotkanie projektowe odbędzie się w Asyżu.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/09/comenius”]