26 września 2016 roku sześcioro uczniów z klas II e i II f (Maciej Smoluch, Jakub Błaszczyk, Michał Mazgaj, Anna Sroka, Weronika Bielec, Małgorzata Żywicka) udało się do schroniska dla zwierząt Fundacji „Straży Obrony Praw Zwierząt” koło Brzeska, w miejscowości Borek. Ich celem było nawiązanie współpracy i zrobienie zdjęć przygotowawczych do kiermaszu świątecznego, z którego dochody zostaną przekazane schronisku. Uczniowie mieli okazję wyprowadzić psy na spacer, nakarmić małe kotki oraz zwiedzić całą placówkę. Zwierzęta mają zapewnione godne warunki oraz czuły personel, jednak można tam zdecydowanie wiele ulepszyć i pomóc, co jest główną motywacją działań uczniów naszego liceum. Spędzili tam 2,5 godziny, po czym wrócili do Krakowa z głowami pełnymi pomysłów na zorganizowanie najlepszej akcji charytatywnej w historii VIII LO. Akcja będzie przeprowadzana pod koniec listopada pod czujnym okiem szkolnego wolontariatu. Życzcie im powodzenia!

Fot.: J. Błaszczyk,  tekst: M. Żywicka

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2017/09/2016_09_26_schronisko”]