W naszej szkole gości dziś absolwent Ósemki z 1992 r., twórca demokratycznej struktury samorządu szkolnego, ówczesny prezydent Rady Przedstawicieli Uczniowskich – Krzysztof  Szczerski – obecnie politolog i polityk, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (2007-2008) i podsekretarz stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, poseł na Sejm VII kadencji; pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Współczesnych Systemów Politycznych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W pokoju nauczycielskim nasz gość spotkał swoje koleżanki z lat szkolnych, obecnie nauczycielki naszej szkoły – p. p. Agnieszkę Liszowską oraz Ewę Sobczyk, która była jego następczynią jako prezydent RPU. Krzysztof Szczerski udzielił obszernego wywiadu na temat wspomnień związanych z Ósemką, obejrzał protokół swojego egzaminu dojrzałości i wpisał się do księgi pamiątkowej. Dyrektor wręczył mu odznakę szkoły, którą otrzymują absolwenci liceum.

fot.: DSz, J. Rajtar i R. Damian z II j

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/04/szczerski”]