10 listopada uczniowie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych” wzięli udział w XX Wojewódzkim Rajdzie im. Jana Grondkowskiego „100-lecie Odzyskania Niepodległości – Polaków drogi do wolności”. Gra miejska szlakiem polskich bohaterów, składanie zniczy pod pomnikiem poległych powstańców, marsz z flagami, apel poległych na Kopcu Kościuszki, śpiewanie pieśni patriotycznych – to główne punkty programu tego Rajdu, gdzie każdego rozpierała duma z Naszej Niepodległej.

Jak zwykle, nasze Koło przywiozło puchar za zdobyte w swojej kategorii wiekowej I miejsce.

Uczestnicy Rajdu: Julia Szafarowicz z 1 f, Dominika Gwóźdź i Izabela Kręc z 1 g, Mikołaj Fijałkowski, Antoni Gładysz, Natalia Głodek, Klaudia Kowalczyk, Kamila Słupczyńska i Marcjanna Węgiel z 2 i.

Fot.: opiekun Koła Rafał Jankowski