W piątek na Skałce przed kryptą Stanisława Wyspiańskiego, patrona VIII LO odbyło się tradycyjne ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość otworzyła Prezydent SU Laura Gardynik. Były Pierwszaki z rodzinami, dyrekcja, wychowawcy, absolwenci Ósemki… Chór szkolny Canticum Canticorum pod batutą p. Barbary Hawling zaśpiewał “Gaude Mater Polonia”, szkolny teatr pod kierunkiem p. Sławomira Rokity przedstawił fragmenty “Wyzwolenia” i “Wesela”, trębacz zagrał hejnał mariacki… Były też przemówienia – p. dyrektor Anny Drwięgi, prezesa Rady Rodziców, Witolda Ekielskiego i absolwentów: Adriana Króla i Mateusza Półchłopka… Przy wtórze skrzypcowej muzyki delegacje złożyły kwiaty i znicze przy sarkofagu Patrona. Nad wszystkim czuwała sekcja techniczna. A na koniec – msza św. w intencji społeczności szkoły i jej patrona.

Więcej zdjęć zobacz: