W poniedziałek 20 czerwca uczniowie i nauczyciele grupy Erasmus+ oraz klasy ukraińskiej wybrali się na wycieczkę integracyjną w Tatry. Tak się złożyło, że 20.06. to Międzynarodowy Dzień Uchodźców. Na sfinansowanie wyjazdu wykorzystaliśmy fundusze przysłane przez Szkołę partnerską Erasmus z Asyżu, pieniądze zebrane w naszej szkole podczas akcji “Serce dla Ukrainy” oraz środki przekazane przez dyrekcję naszej szkoły.

Po przyjeździe do Zakopanego zatrzymaliśmy się pod słynną skocznią narciarską.

Następnie część grupy wjechała na Gubałówkę kolejką, a część wspięła się na piechotę.

Na górze podziwialiśmy panoramę Tatr z Giewontem na czele i zjedliśmy dobry obiad.

Przejechaliśmy się też wózeczkami na zjeżdżalni grawitacyjnej.

Następnie przeszliśmy grzbietem Gubałówki na Butorowy Wierch do wyciągu krzesełkowego i zjechaliśmy na dół.

Pogoda była piękna i upalna chociaż prognozy przewidywały burze. Dopiero po powrocie Kraków przywitał nas deszczem.

Wróciliśmy do domu zmęczeni ale zadowoleni.