„Japońskie inspiracje” – to temat przewodni ostatniego rajdu turystyczno-krajoznawczego w Brzesku, w którym brali udział członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTSM „Ósemka Wspaniałych”. Mimo silnej konkurencji nasi reprezentanci zajęli I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się w dniach 7-8.02.2015 r. w ramach XXXIX Małopolskiego Zlotu Młodzieży PTSM „Zimowe slajdowisko – Brzesko 2015” zorganizowanej przez Oddział Małopolski Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Program rajdu był bardzo ciekawy, obejmował m.in.: zwiedzanie Brzeska i Okocimia, pokaz zdjęć i relacje z podróży do Japonii, warsztaty dot. języka japońskiego, kaligrafii i posługiwania się pałeczkami, konkurs wiedzy o Brzesku i konkurs na najlepszą charakteryzację – tradycyjne lub współczesne stroje japońskie. Ponadto Koło „Ósemka Wspaniałych” zajęło II miejsce w klasyfikacji rocznej Szkolnych Kół PTSM za 2014 r.
Uczestnicy rajdu w Brzesku: Magdalena Laskowicz i Anna Wilczek z kl. Ia, Magdalena Ślusarczyk z kl. Ii, Joanna Sułkowska z kl. Ik i Mikołaj Buśko z kl. Ih.
Wszystkim rajdowiczom dziękuję i gratuluję! Opiekun Koła: Rafał Jankowski

tekst i fot.: R. Jankowski
[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/02/rajd Brzesko”]