We wtorek 24 marca w auli naszego liceum odbył się wykład pana doktora Macieja Kałuży: »Od „Mitu Syzyfa” do „Człowieka zbuntowanego”. Filozoficzno-literacka twórczość Alberta Camusa«. Prelegent jest wykładowcą filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a do naszej szkoły przybył na zaproszenie Dyrekcji VIII LO oraz Licealnego Koła Filozoficznego, prowadzonego przez pana prof. Marcina Urbaniaka.
W wykładzie uczestniczyły głównie klasy trzecie. Po niezmiernie interesującym wystąpieniu nastąpiła dyskusja, w trakcie której nasi uczniowie zadawali prowadzącemu zdradzające sporą wiedzę z filozofii pytania. Wykładowca nie ukrywał zaskoczenia wysokim poziomem merytorycznym rozmowy i satysfakcji ze spotkania z takim audytorium.
tekst: K. Miezian, fot.: T. Włoczkowski

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/03/filozofia”]