Reprezentacja naszego liceum w składzie: Damian Błażowski – kl. 2m, Filip Buliński – kl. 3g, Maciej Nagły – kl. 2m, Paweł Zabagło – kl. 2b, zajęła bardzo wysokie drugie miejsce w II edycji Charytatywnego Biegu Erasmusa +, która odbyła się 29.09.2018 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie i zorganizowana została przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji: Narodowej Agencji Programu Erasmus+, Fundusze Europejskie – Wiedza Edukacja Rozwój oraz #BEACTIVE- Europejski Tydzień Sportu pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Był to pierwszy bieg w całości rozgrywany na płycie Stadionu Narodowego. Do biegowego pojedynku stanęło 75 drużyn z kilkunastu krajów, biegnąc w 4-osobowych sztafetach, w dwóch seriach. Łączny dystans do przebiegnięcia dla drużyny to było ok. 8,3 km. (25 okrążeń stadionu – liczba ta nawiązywała do ćwierć wieku istnienia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.). Drużyny same decydowały, ile okrążeń i w jakiej kolejności pokonał każdy z uczestników.
Nasi uczniowie występujący jako „Wyspiański Runners Kraków” wynikiem 29 minut 10 sekund zostali zwycięzcami pierwszej serii. Ostatecznie jednak tytuł z zeszłego roku obroniła „Drużyna A”, która pobiegła w drugiej serii wyprzedziła naszą sztafetę.
„Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w programie Erasmus+, więc chcieliśmy się dobrze zaprezentować. Biegało się… specyficznie, bo to nie było bieganie jak po tartanie czy ulicy. Zakręty były wąskie i trzeba było się wyrobić. Było jednak fajnie. Wszystko toczyło się na dużej szybkości” – tak relacjonował przebieg zmagań podczas wywiadu dla „Magazynu Festiwal Biegów” i Radia Warszawa Filip Buliński – kapitan naszej sztafety.
Sama impreza rozegrana została w ramach Europejskiej Nocy Sportu. Dochód z wydarzenia został przekazy na rzecz „Fundacji Jaśka Meli – Poza Horyzonty” i realizację projektu WalkCamp dla osób po amputacjach.
I choć wynik i sukces bardzo cieszy, to liczyła się przede wszystkim szczytna idea.
Naszym uczniom wręczono pamiątkowe medale, puchary a także nagrody rzeczowe.
Udział naszej sztafety w Warszawie odbył się dzięki pomocy Dyrekcji i Rady Rodziców naszego Liceum, którzy dofinansowali nasz wyjazd oraz Pani Prof. Bożenie Cudak, która przekazała nam informację na temat biegu, za co bardzo dziękujemy.