Z okazji rocznicy śmierci patrona szkoły odbyło się dziś “Czytanie Wyspiańskiego”. Celem spotkania była promocja czytelnictwa w naszej szkole, zwrócenie uwagi na obecność gwary krakowskiej w literaturze polskiej oraz popularyzowanie wzorców pięknego czytania.

W tym roku fragmenty “Wesela” były czytane przez reprezentantów samorządów klas I i II, które 23 listopada, za pośrednictwem przewodniczących, wylosowały swoje kwestie.
Jedną ze scen przedstawili nauczyciele – p. prof. B. Solowska (j. polski) i p. prof. K. Borek (matematyka), których występ spotkał się z ogromnym aplauzem.

Scenografię w klimacie “Wesela” przygotowała klasa I a.

Za najlepszą rolę żeńską została nagrodzona odtwórczyni Isi z I g, a męską – odtwórca roli dziennikarza z II h. Nagrodzono także przedstawicieli klasy … za dopracowane stroje. Wszyscy czytający dostali drobne nagrody.

Nad wszystkim panowała p. prof. A. Balon przy współpracy z p. prof. K. Witwicką.

fot.: DSz

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2018/11/2017_11_29_czytanie_wesela”]