Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów DSD II ok. 90 dyplomantom 6 liceów tzw. “Modelu Krakowskiego”. Oprócz ich nauczycieli uroczystość zaszczycili m. in.: Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie, dr Werner Kőhler, Inspektor wydziału Edukacji Urzędu miasta Krakowa, Marian Bukowski, Wizytator krakowskiego Kuratorium Oświaty, Jan Niedzielski. Wystąpił chór VIII LO “Canticum Canticorum” pod dyrekcją Małgorzaty Mazur z akompaniamentem Barbary Hawling, Zoriana Mychajlenko (skrzypce), Anna Dzierżak (akompaniament), Natalia Krynicka (recytacja) oraz Patrycja Sroga (fortepian). Uroczystość prowadzili Marta Libura i Bartłomiej Niessner. Oprocz dyplomów DSD II na poziomie C1 i B2, które otrzymali wszyscy dyplomanci, “najlepsi z najlepszych”, którzy zdali egzaminy z największą liczbę punktów, a wśród nich 2 naszych uczniów, otrzymali specjalne podarunki wraz z gratulacjami pana Konsula. Po zakończeniu uroczystości pan Konsul zaprosił wszystkich uczestników na mały poczęstunek w auli.

Całość przygotowała pani Krystyna Gőtz, doradca metodyczny j. niemieckiego w Krakowie.

c.d. zdjęć z rozdania dyplomów DSD II

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/04/DSD_oficjalne”]