W sobotę 11 kwietnia Ósemka, jak co roku, organizowała Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów, a zespół anglistów naszej szkoły włączył się z zapałem do ich organizacji. W salach  nr 14 i 15 odbyły się multimedialne prezentacje (wymiany z Danią oraz  Szwecją, Polska Akcja Humanitarna, system kształcenia), pokazy plakatów oraz projektów uczniowskich. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających okazał się konkurs j. angielskiego TREASURE HUNT, czyli poszukiwanie odpowiedzi na pytania wśród zamieszczonych w sali 15 plakatów projektów uczniowskich. Pytania typu: “Podaj angielski odpowiednik polskiego idiomu”, “Kiedy powstał w naszej szkole Klub Książki Angielskojęzycznej?”, “Gdzie znajduje się poligon wojskowy na terenie miejscowości Ósemkowo?”, “Kto jest autorem cytatu: ‘Zwierzęta są nam bliższe niż anioły’?” itp. stanowiły spore wyzwanie, ale nie zniechęciły uczestników. Kuba Koczera z Gimnazjum Nr 35 im. Zofii Chrzanowskiej wygrał konkurencję z liczbą 24 punktów na 26, Kasia Kawalec i Natalia Migdał z Gimnazjum Nr 2 im. C. K. Norwida w Bochni zdobyły 23 punkty na 26, ex aequo z Kaliną Długosz i Justyną Strzępek z Gimnazjum Nr 35 w Krakowie, oraz  Natalią Możdżeń z Gimnazjum Nr 2 z Bochni, zaś Karolina Pazdro i Mary Waszczyszyn z Gimnazjum Nr 52 OO. Pijarów zajęły miejsce trzecie (22/26). Cała ósemka zwycięzców otrzymała w nagrodę filmy na DVD (o łącznej wartości 250 zł), ufundowane przez zespół anglistów naszej Szkoły. Serdecznie gratulujemy!

tekst i fot.: A. Warszyńska

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2015/04/0_warsz”]