W ramach krakowskich obchodów Dnia Uchodźcy nasi uczniowie (głównie ci biorący udział w projekcie Comenius i eTwinning) pod opieką p.p. B. Cudak i D. Szafraniec uczestniczyli w grze symulacyjnej “Przejścia” w Parku Decjusza. Gra w bardzo sugestywny sposób pokazywała proces ucieczki z kraju ojczystego, przekraczania granicy, ubiegania się o przyjęcie w wybranym kraju. Gra umożliwiała autentyczne przeżycie sytuacji, których doświadczają uchodźcy. Wzięli w niej udział również znamienici krakowscy aktorzy wcielając się w różne role: Krzysztof Globisz i Beata Schimscheiner – urzędnicy imigracyjni, Piotr Pilitowski i Tomasz Schimscheiner – straż graniczna. Oprócz grupy naszych uczniów w grze udział wzieli uczniowie XX gimnazjum.

Czytaj relacje uczestników

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/06/imigranci_gra1″]