Aż do początku listopada biblioteka organizowała miniwydarzenia (WIĘCEJ ZDJĘĆ >>>) związane z obchodami Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 1. W Internecie na facebook’owym profilu biblioteki odbył się konkurs „Poznaj książkę po okładce” błyskawicznie wygrany przez Joasię z II a i Mikołaja z III g. 2. W bibliotece można było sprawdzić swoje oczytanie w konkursie „Znam ten cytat”. 3. Wystawy zapoznały nas z „Sylwetkami współczesnych pisarzy i poetów” oraz dorobkiem literackim polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. 4. Gazetka przed biblioteką pokazała „Drugie życie książki”, czyli co z książką potrafią zrobić artyści. 5. Odbyły się też warsztaty „składania książek”, które wzbogaciły naszą wystawę book art’u. 6. W akcji „Książka na życzenie” można było zgłosić propozycje zakupów książkowych do biblioteki szkolnej. Mamy nadzieję, że Rada Rodziców pomoże nam je zrealizować. 7. Również grupa Erasmus+ włączyła się w działania poprzez kolejną już kampanię czytelniczą (zdjęcia>>>) projektu „Czytaj z nami!”

Pola z III g i Joasia z I g przy pracy

Od 1999 roku w październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą Międzynarodowy Miesiąc
Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto zostało ustanowione przez International Association of School Librarianship – IASL (Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego). Tegoroczne międzynarodowe hasło Miesiąca: Biblioteki szkolne – bramy życia. Nasze szkolne hasło: Myślę więc czytam, czytam więc jestem. Czytajcie a znajdziecie.
Z tej okazji w naszej szkole w korytarzach zostały rozlepione cytaty, sentencje i wiersze o książce, bibliotece i czytaniu, powstały “gazetki” p.t. Najpiękniejsze biblioteki świata, Motyw książki w malarstwie, Targi książki 2013.

Czytaj cytaty, wiersze, sentencje.

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/fotokronika/public_html/2014/10/biblioteka”]

Ta strona wymaga ciasteczek dla pełnej funkcjonalności. View more
Akceptuj
Odrzuć