Rok Wolontariatu

Kończący się właśnie rok szkolny 2016/2017 był w polskich szkołach „Rokiem Wolontariatu”.

W naszej szkole wolontariat ma wieloletnią tradycję. Dzieje się tak dzięki propagowaniu idei bezinteresownej pomocy wśród uczniów, którzy corocznie zasilają szeregi VIII LO. Starsi uczniowie „wprowadzają” i zachęcają młodszych kolegów do tego rodzaju aktywności i spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi. Szkolne Koło Wolontariatu to ponad stuosobowa grupa uczniów, którzy potrafią i chcą działać na rzecz innych. Czerpią przy tym mnóstwo radości nie tylko z działań ale przede wszystkim z planowania akcji i wspólnego spędzania czasu.

Gabrysia Początek, koordynatorka wolontariuszy i liderka działań mówi tak:

„Grupa wolontaryjna odznacza się tym, że każdy kto do niej trafi będzie mógł tam swobodnie odnaleźć swoje miejsce. Każdy bowiem jest inny i sprawdza się w różnej formie działania. Wolontariat jest miejscem , gdzie rodzą się przyjaźnie. Jesteśmy różni, ale łączy nasz chęć by jak powiedział Thomas Jefferson ;"nigdy nie być tak zajętymi swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”

Poniżej zamieszczamy film dokumentujący niektóre tegoroczne akcje i zaangażowanie wolontariuszy VIII LO

https://youtu.be/-7Hj- Q-RXQc