Biblioteczne święto październikowe

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji w szkolnych korytarzach pojawiły się cytaty i hasła związane z książką, czytaniem i biblioteką.

Zarówno uczniów jak i nauczycieli zapraszamy do tworzenia naszej „Subiektywnej listy najlepszych książek”! Która książka wywarła na tobie niezatarte wrażenie? Którą byłeś oczarowany lub wstrząśnięty? Która wywarła na ciebie wpływ? Swoją propozycję „najlepszej” książki wpisz na listę wiszącą na drzwiach biblioteki. Pamiętaj o dezynfekcji dłoni po użyciu zawieszonych tam pisaków.

W ostatnim tygodniu października zapraszamy na warsztaty book art’u, którego przykłady można zobaczyć na małej wystawie w gablotach przy bibliotece. Na konkretny termin można umawiać się indywidualnie lub w małych grupkach. Zgłoszenia do 21 października.

Polskie hasło miesiąca brzmi: „Z książką ci do twarzy” dlatego proponujemy udział w konkursie fotograficznym na selfie z książką. Zdjęcia przysyłamy na adres biblioteki szkolnej bib8lo@gmail.com lub PM na fp https://www.facebook.com/biblioteka8lo

Również grupa Erasmus+ włączy się w obchody, prowadząc kampanię czytelniczą.

Więcej informacji o święcie bibliotek szkolnych na gazetce w gablocie obok biblioteki.