Październik 2023 w bibliotece

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W szkolnych korytarzach tradycyjnie pojawiły się plansze z cytatami o książce, bibliotece i czytaniu. Biblioteka VIII LO planuje w tym miesiącu różne wydarzenia:

1. Już od zeszłego tygodnia można sobie podnieść poziom cukru częstując się słodyczami po odgadnięciu, z jakiej książki pochodzi wylosowany cytat.

2. Od dziś można zgłaszać się indywidualnie, w małych lub większych grupach na warsztaty zakładek do książek.

Na specjalne życzenie możliwe są także warsztaty bookfoldingu (przykłady prezentowane w bibliotece).

3. Również od dziś można włączyć się do zabawy odgadując tytuły książek zakodowane w „emotkach”, a prezentowane na drzwiach biblioteki.

4. Na powstającej w tym tygodniu w bibliotece wystawie polecamy książki, których bohaterem jest książka, biblioteka, czytanie itp.

5. Zaplanowany jest również konkurs na fraszkę o bibliotece, którego zasady były już ogłoszone w Librusie.

6. W ostatnich dniach października zapraszamy na wystawę zakładek do książek. Jeżeli chcesz się pochwalić jakąś zakładką – własnoręcznie zrobioną lub np. przywiezioną z dalekich stron – przynieś ją w depozyt do biblioteki (do 20 października). W głosowaniu wybierzemy najładniejszą/najciekawszą zakładkę. Na drobne nagrody mogą liczyć zarówno autorzy/właściciele, jak i głosujący.

We wszystkich wydarzeniach mogą brać udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy Ósemki.

Serdecznie zapraszamy!!!